Doporučujeme
rodinny-erb.jpg

Rodinný erb

cena dohodou
Návštěvy:
Today: 39All time: 214965

Rodová-heraldika-Wiener-von-Welten

Rodina původem katolického vyznání jejímž zakladatelem se stal Hermann Wiener, pražský velkoobchodník pohřbený na židovském hřbitově v Praze na Olšanech. 

Rakouský rytířský stav s predikátem “Ritter von Welten” získal 30. července 1867 syn předešlého, Eduard Wiener, pán na Leopoldsdorfu v Marchfelde v Dolních Rakousích a královský portugalský generální konsul ve Vídni jako rytíř řádu Železné koruny III. třídy.

Rakouský stav svobodných pánů na základě Nejvyššího rozhodnutí císaře Karla I, dáno v Reichenau dne 22. října 1918, diplom vystaven ve Vídni 9. listopadu 1918, pro syna Eduarda Wienera rytíře z Weltenu, JUDr. Rudolfa Wienera rytíře z Weltenu, pána na Leopolsdorfu a c. a k. rittmistra zeměbrany. 22. května 1919 získal od dolnorakouské vlády právo spojit své příjmení a predikát v jedno jméno na “Wienerwelten”

 

Erb (1867): Štít čtvrcená, 1. pole zlaté s červeným do středu štítu hledícím jednohlavým orlem, 2. pole modré se čtyřmi (1-2-1) zlatými hvězdami, 3. pole modré, kolmo postavená zlatá kotva s dřevěným břevnem a kruhem, kotva je třikrát obtočena zlatým hadem, 4. pole zlaté, červený lev. Klenoty dva na korunovaných turnajských přilbách. 1. červeno-zlatá přikryvadla, kotva s hadem ze štítu. 2. modro-zlatá přikryvadla, složená orlí křídla, přední zlaté s modrým šikmým břevne se čtyřmi zlatými hvězdami, zadní křídlo modré. Heslo: In Treue und Beharrlichkeit (věrně a vytrvale).

Erb (1918): Erb stejný, na štítě posazena koruna svobodných pánů (Almanach českých šlechtických a rytířských rodů 2017, s. 449, GHdA-Adelslexikon Band 16 (137), 2005, S. 186 f, Gothaisches Genealogisches Taschenbuch, Freiherrlicher Häuser 1923 ÄG bis 1931 (Art. Wienerwelten), Justus Perthes).

Autor: heraldikaerby

Štítky: Wiener-von-Welten, erby-české-šlechty, rodová-heraldika, heraldická-znamení, historie-heraldika, wappen, heraldry, coat-of-arms

Sponzoruje: http://www.domovnicek.cz/