Doporučujeme
rodinny-erb.jpg

Rodinný erb

cena dohodou
Návštěvy:
Today: 41All time: 214967

Erby-světová-válka-Svoboda-von-Asticotal

Rodina římsko-katolického vyznání původem z Vysokého Mýta.

Rakouský šlechtický stav spolu s predikátem "von Asticotal" na základě nejvyššího rozhodnutí císaře Karla I. ze dne 7. ledna 1917, diplom byl vydán ve Vídni ke dni 18. ledna 1918, pro Ferdinanda Svobodu, c. a k. plukovníka.

Erb (1918): Štít s vydutým stříbrným hrotem a v něm smrk přirozených barev. Pravé pole červené se třemi zlatými břevny, levé pole modré se stříbrným květem protěře na zeleném stonku se dvěmi listy. Klenotem, na korunované turnajské přilbě s červeno-zlatými a modro-stříbrnými přikrývadly, je rostoucí zlatý gryf s červeným jazykem držící v pravém pařátu měč se zlatým jílcem, záštitou a hlavicí.

 

Ferdinand Svoboda se narodil v rodině c.k. důstojníka v Benátsku. Za světové války sloužil roku 1918 jako velitel 17. dělostřelecké brigády v rámci 6. armády na jihozápadní frontě. Roku 1915 byl vyznamenán Řádem železné koruny III. třídy s válečnou dekorací a 1916 se stal rytířem Leopoldova řádu s válečnou dekorací. Syn Hubert Svoboda von Asticotal byl za II. světové války podplukovníkem protiletdlového dělostřelectva německé Luftwaffe a roku 1945 byl vyznamenán rytířským křížem řádu Železného kříže (Almanach českých šlechtických a rytířských rodů 2011, s. 419, PATZWALL, K. & SCHERZER, V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, Wiener genealogisches Taschenbuch, Band 5, 1933, s. 166).

Sponzor článku Rotační mop

Autor: heraldikaerby

Štítky: Svoboda-von-Asticotal, erby-světová-válka, erby-české-šlechty, rodová-heraldika, wappen, heraldry

Sponzoruje: http://www.furminator-shop.cz/domains/furminator-shop.cz/