Doporučujeme
rodinny-erb.jpg

Rodinný erb

cena dohodou
Návštěvy:
Today: 16All time: 141330

Erby-světová-válka-Czapp

Rodina římsko-katolického vyznání pocházející z Chorvatska. 

Rakouský šlechtický stav spolu s čestným titulem a predikátem „Edler von Birkenstetten“ na základě nejvyššího rozhodnutí císaře Františka Josefa I. ze dne 19. srpna 1914, diplom byl vydán ve Vídni ke dni 7. prosince 1914, pro Karla Czappa, c. a k generálmajora. 

Rakouský stav svobodných pánů ba základě nejvyššího rozhodnutí císaře Karla  I. ze dne 25. července 1918, diplom byl vydán ve Vídni  ke dni 27. srpna 1918, pro téhož jako c. a k. polního podmaršálka a ministra zeměbrany Předlitavska.

 

Erb (1918): Štít polcený. Pravá polovina zlatá s vyskakujícím přirozeným tygrem. Levá polovina dělená zúženým zlatým břevnem, v horním červeném poli kosmo ležící střbrný brk zkřížený s obnaženou šavlí ležící na zlaté větvičce dubu se třemi listy. Ve spodním modrém poli tři zlaté kůly. Na štítě koruna svobodných pánů. Klenoty dva na korunovaných turnajských přilbách. 1. červeno-zlatá a červeno-stříbrná přikrývadla, složená orlí křídla, přední červeno-zlatě dělené a zadní stříbrno-červeně dělené. 2. modro-zlatá přikrývadla, rostoucí zlatý lev mávající šavlí se zlatým jílcem, záštitou a hlavicí. Štítonoši: dva zlatí lvi.

Czapp von Birkenstetten, Karl Franz Josef Freiherr (*9. 1. 1864 Belovar +18. 10. 1952 Wien), 31. 10. 1912 (4. 11. 1912) generálmajor, 1. 9. 1915 (26. 8. 1915) polní podmaršálek, 1. 11. 1920 pensionován. (1944 dt. Gen. d. Art.-Char.)

 

Karl  Franz Josef Czapp von Birkenstetten byl rakousko-uherský generál a předlitavský politik, v letech 1817-18 byl ministrem zeměbrany Předlitavska.

Roku 1885 absolvoval Vojenskou technickou akademii a byl vyřazen s hodností poručík. 1.9.1907 byl povýšen do hodnosti plukovníka. 1.11.1908 se stal vedoucím 2. oddělení na ministerstvu války.

V roce 1912 se stal generálmajorem a 26.8.1915 byl povýšen do hodnosti polního podmaršálka. Počátkem světové války se účastnil bojů a velel jednotkám na polské a východní frontě. Zpočátku byl velitelem 106. Landsturm peší divizi (5.8.1914). V lednu 1915 velel 65. pěší brigádě a v únoru 1915 se stal velitelem 46. pěší divize zeměbrany, která byla součástí I. armády pod velením generála jezdectva Viktora Dankla.

1.9.1915 se stal sekčním šéfem na ministerstvu zeměbrany Předlitavska a za vlády Ernsta Seidlera se stal ministrem (30.8.1917). Post si udržel i v následující vládě Maxe Hussarka. Funkci zastával od 23. června 1917 do 27. října 1918, kdy rezignoval. 21.10.1920 byl pensionován. Roku 1944 byla Karlu Czappovi propůjčena čestná hodnost generála dělostřelectva německého Wehrmachtu.

 

Karl Franz Josef Czapp von Birkenstetten byl držitelem těchto vyznamenání: Vojenská jubilejní medaile 1898, Vojenský jubilejní kříž 1908, Bronzová vojenská záslužná medaile, Řád železné koruny III. třídy, Bronzová vojenská záslužná medaile (am Band des Militärverdienstkreuzes), Stříbrná vojenská záslužná medaile (am Band des Militärverdienstkreuzes), 1912 rytíř Leopoldova řádu, 1915 Řád železné koruny II. třídy s válečnou dekorací a meči, 1917 c. a k. tajný rada, Vojenský záslužný kříž II. třídy s válečnou dekorací a meči, hvězda záslužného řádu Červeného kříže (Gothaisches Genealogisches Taschenbuch der Freiherrlichen Häuser B, Erstaufnahme 1929, s. 103, Schmidt-Brentano, Generalität 1816-1918, 2007, s. 31).

 

Autor: heraldikaerby

Štítky: Czapp-von-Birkenstetten, erby-světová-válka, rodová-heraldika, historie-heraldika

Sponzoruje: http://www.mop-rotacni.cz/